Od začátku školního roku se snažíme trávit co nejvíce času venku. Každé pondělí chodíme „za školu“, neodradilo nás ani ochlazení vzduchu. Zimní výuka venku nás baví. V prosinci jsme se věnovali badatelské výuce. Ke svému bádání jsme si zvolili vánoční smrčky na školním dvoře. Bádali jsme nad otázkou: Jak jsou smrčky staré? Své hypotézy jsme potvrdili nebo vyvrátili díky důkazům /výpočtům a ověřením/. V lednu jsme využili výzvy 2022 České ornitologické společnosti a zapojili jsme se do tzv.: Ptačí hodinky – čtvrtého ročníku sčítání ptáků na krmítkách. Krmítka jsme si v prosinci připravili, rozmístili je na školní zahradě, průběžně jsme je chodili doplňovat a v lednu je cca hodinu pozorovali. Výsledky jsme sečetli a poslali k uzávěrce.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Burešová Kamila, třídní učitelka 4. A

Back to top