Na hodinách vlastivědy se učíme o Evropě. Ve středu 25. 5. k nám zavítali žáci 8. C, kteří nám představili svoji knihu. V osmém ročníku totiž žáci zpracovávají informace získané na hodinách ČJ, OV, VV, AJ, NJ, D a Z do knížky s názvem U nás v Evropě. Na úvod si osmáci pro páťáky připravili otázky týkající se Evropy. Pak jim byl celý projekt představen. Dále páťáci hádali dle indicií, kterou zemi jednotliví žáci zpracovávali. V závěru si knihy ve skupinkách prohlédli. Páťáci ocenili díla svých starších spolužáků a osmáci byli příjemně překvapeni, co už v páté třídě děti vědí o Evropě, jejích památkách a přírodních zajímavostech. Děkujeme spolužákům z druhého stupně za příjemně strávenou hodinu a cenné postřehy k práci, která nás též v budoucnu čeká.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 5. B