Třída 5.C

Den rozdávání pololetního vysvědčení jsme si zpestřili občerstvením, které jsme sami připravili ve školní kuchyňce. Ve třídě nám pak zavoněly řízečky, ke kterým byl zeleninový salát, ochutnali jsme jednohubky a na závěr byla sladká tečka - pana cotta s jablky. Vysvědčení jsme si odnesli všichni krásná.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Nováčková Jitka, třídní učitelka 

Na páteční ráno 2. 12. jsme se moc těšili – jeli jsme na předvánoční výlet do Babiččina údolí u České Skalice:  Nejprve jsme navštívili Rudrův mlýn, kde jsme shlédli divadelní představení folklorního souboru Barunka z doby, ve které se odehrával děj knihy Babička. Po vystoupení jsme si mohli celý mlýn prohlédnout. Navštívili jsme i Staré bělidlo, zastavili se u Viktorčina splavu a u sousoší babičky s vnoučaty. Na vánočních trzích jsme si koupili suvenýry a dobroty.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Nováčková Jitka, třídní učitelka 

V 5. třídě nás čekal v září BIVAK kurz. Strávili jsme týden v Peci pod Sněžkou na Havlově boudě, byli jsme pasováni na kurzisty a dostali kurzovní tričko. Ze začátku nám počasí moc nepřálo, ale od úterý se umoudřilo a tak jsme mohli podnikat turistické výlety. Během týdne jsme se podívali na Černou horu a přilehlá rašeliniště, na Kolínskou a Pražskou boudu, na rozhlednu Bramberk. Během týdne jsme se také učili stavět stany, pracovat s mapou a buzolou v přírodě, jak se chovat v přírodě, vázat uzly, střílet ze vzduchovky, hráli jsme různé hry na chalupě i venku. Měli jsme velmi poutavou přednášku člena Horské služby. Každý den jsme dostali zprávu v Morseově abecedě, kterou jsme si museli rozluštit. Poslední večer patřil pyžamové diskotéce a v sobotu ráno jsme plni dojmů a zážitků odjížděli domů ke svým rodičům.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Nováčková Jitka, třídní učitelka 5. C, Mgr. Kyselicová Jana,  pan Krejčí Jaroslav, vedoucí kurzu

V rámci projektu ,,Energie“ jsme navštívili v pátek 4. 11. 2022 Elektrárnu v Trutnově Poříčí. Mohli jsme tak vidět a poznat, jak funguje tepelná elektrárna, prohlédli jsme si stroje a zařízení k výrobě elektřiny. Exkurze byla velmi zajímavá a poučná.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Nováčková Jitka, třídní učitelka 

Žáci 4. tříd se v polovině března utkali v soutěži o nejlepší zpěváky a recitátory. Třídu 4. A reprezentovali Dominik a Filip Patákovi, Lucka Hospodková, Matyáš Čakajda, Matěj Šustr a Matyáš Seidl. 4. B zastupovaly Ema Brožová, Alenka Kuchařová, Joan Labašová a Laura Jouklová. Za 4. C soutěžili Lucka Adámková, Vojta Vlček, Rozárka Ouředníková, Kristýnka Ottová a Natálka Cefferová. Všichni soutěžící předvedli nádherné výkony.

Na medailových pozicích se umístili:

Recitace:

1. Rozárka Ouředníková

2. Joan Labašová

3. Ema Brožová a Maty Čakajda

Zpěv:

1. Vojta Vlček a Natálka Cefferová

2. Alenka Kuchařová a Kristýnka Ottová

 

Děkujeme všem soutěžícím za účast a odvahu a divákům za podporu a potlesk.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: třídní učitelky 4. A, B a C

Back to top