Třída 5.C

Na páteční ráno 2. 12. jsme se moc těšili – jeli jsme na předvánoční výlet do Babiččina údolí u České Skalice:  Nejprve jsme navštívili Rudrův mlýn, kde jsme shlédli divadelní představení folklorního souboru Barunka z doby, ve které se odehrával děj knihy Babička. Po vystoupení jsme si mohli celý mlýn prohlédnout. Navštívili jsme i Staré bělidlo, zastavili se u Viktorčina splavu a u sousoší babičky s vnoučaty. Na vánočních trzích jsme si koupili suvenýry a dobroty.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Nováčková Jitka, třídní učitelka 

V rámci projektu ,,Energie“ jsme navštívili v pátek 4. 11. 2022 Elektrárnu v Trutnově Poříčí. Mohli jsme tak vidět a poznat, jak funguje tepelná elektrárna, prohlédli jsme si stroje a zařízení k výrobě elektřiny. Exkurze byla velmi zajímavá a poučná.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Nováčková Jitka, třídní učitelka 

Žáci 4. tříd se v polovině března utkali v soutěži o nejlepší zpěváky a recitátory. Třídu 4. A reprezentovali Dominik a Filip Patákovi, Lucka Hospodková, Matyáš Čakajda, Matěj Šustr a Matyáš Seidl. 4. B zastupovaly Ema Brožová, Alenka Kuchařová, Joan Labašová a Laura Jouklová. Za 4. C soutěžili Lucka Adámková, Vojta Vlček, Rozárka Ouředníková, Kristýnka Ottová a Natálka Cefferová. Všichni soutěžící předvedli nádherné výkony.

Na medailových pozicích se umístili:

Recitace:

1. Rozárka Ouředníková

2. Joan Labašová

3. Ema Brožová a Maty Čakajda

Zpěv:

1. Vojta Vlček a Natálka Cefferová

2. Alenka Kuchařová a Kristýnka Ottová

 

Děkujeme všem soutěžícím za účast a odvahu a divákům za podporu a potlesk.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: třídní učitelky 4. A, B a C

V 5. třídě nás čekal v září BIVAK kurz. Strávili jsme týden v Peci pod Sněžkou na Havlově boudě, byli jsme pasováni na kurzisty a dostali kurzovní tričko. Ze začátku nám počasí moc nepřálo, ale od úterý se umoudřilo a tak jsme mohli podnikat turistické výlety. Během týdne jsme se podívali na Černou horu a přilehlá rašeliniště, na Kolínskou a Pražskou boudu, na rozhlednu Bramberk. Během týdne jsme se také učili stavět stany, pracovat s mapou a buzolou v přírodě, jak se chovat v přírodě, vázat uzly, střílet ze vzduchovky, hráli jsme různé hry na chalupě i venku. Měli jsme velmi poutavou přednášku člena Horské služby. Každý den jsme dostali zprávu v Morseově abecedě, kterou jsme si museli rozluštit. Poslední večer patřil pyžamové diskotéce a v sobotu ráno jsme plni dojmů a zážitků odjížděli domů ke svým rodičům.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Nováčková Jitka, třídní učitelka 5. C, Mgr. Kyselicová Jana,  pan Krejčí Jaroslav, vedoucí kurzu

Tak jsme se dočkali! Konečně k nám byla sněhová nadílka letos milosrdná a my jsme si mohli užívat při tělesné výchově pohyb na kopci. Poté, co jsme ho vyběhli několikrát, jsme byli pořádně unavení.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Nováčková Jitka, třídní učitelka 4. C

Back to top