Čas vánoční XII., aneb nejkrásnější chvíle plné očekávání a dětské radosti a také báječná příležitost prožít si v období adventu činnosti, které se stanou krásným vánočním dárkem. Kromě vánočně vyzdobené třídy a ručně vyráběných přáních, měly děti prostor k zamýšlení o obyčejných lidských přáních a vztazích mezi sebou. Vánoční čas jsme využili také ke společnému setkávání s rodiči a k pátrání po vánočních zvycích. V posledním týdnu před vánočními prázdninami jsme se opět učili v centrech aktivit. Pracovali jsme v centru výtvarné výchovy- v ateliéru, prvouky - objevů, čtení, psaní a matematiky. Děti již zvládly rozdělení rolí i činností, zároveň si zábavnou formou procvičily probrané učivo a zkrátily čas při čekání na příchod Ježíška. Poslední setkání v kalendářním roce proběhlo u ozdobeného stromečku, ochutnávkou cukroví a rozbalování dárků.

text a foto: Mgr. Burešová Kamila, třídní učitelka 1. A