V naší třídě je to opravdu jako v mraveništi, celé dny a měsíce se snažíme ze všech sil o to, abychom se naučili správně číst, psát, počítat...

Každý mravenec je trochu jiný a každý z nás je na něco šikovný. Tak jako mravenci v mraveništi mají své role a své odborníky, tak i v naší třídě.

Máme:

- písaře

Až do dneška psaly všechny děti tužkou nebo pastelkami. Dnešním dnem se z některých stávají „opravdoví písaři“. Ti, kdo obdrží diplom za krásné psaní, mohou psát do písanek i pracovních sešitů perem. Písaři navíc zapisují naše společné myšlenky na plakáty a tabule.

- čtenáře

Někteří kamarádi už přečtou všechna písmenka a plynule čtou slova i věty. Pomáhají nám ve čtení zadání v centrech aktivit, ranních úkolů i dopisů.

- počtáře

Ti počtáři, co jsou brzy v cíli se v hodinách stávají pomocníky učitele a kdykoliv se na ně mohou žáci obrátit s prosbou o radu, či pomoc.

- Sešitníčka, Zvoníčka, Počasníčka a Tišitele. To jsou kamarádi, kteří nám pomáhají s dodržením pravidel a denního režimu.

text a foto: Mgr. Burešová Kamila, třídní učitelka 1. A