Ve čtvrtek 2. května se někteří žáci a učitelé naší školy stali na jeden den „profesionálními“ herci a herečkami. A jak se nám to povedlo? Naše škola byla vybraná v konkurenci dalších cca 70 škol v ČR, které realizují program Začít spolu, pro natáčení krátkého filmu ilustrujícího realizaci vzdělávacího programu Začít spolu na prvním stupni základní školy. S programem máme již sedmiletou zkušenost, tak jsme tuto výzvu přijali a začali chystat natáčení. Cílem filmu bylo představit běžný den ve třídě Začít spolu včetně týmové spolupráce dětí i spolupráce školy s rodiči. Ve čtvrtek ráno přijel tým profesionálních filmařů a vše začalo. Natáčelo se ve třech třídách – 1. A, 2. B a 3. A. Den probíhal velmi příjemně a všichni „herci a herečky“ plnili své role velmi svědomitě. Někteří žáci si dokonce vyzkoušeli profesionální natáčení rozhovoru. Spolupráce s filmaři byla pro nás velkým zážitkem. V současné době jsou záběry z naší školy ve střižně. Až bude vše sestříháno a ozvučeno, film Vám rádi představíme na školním webu. Naše poděkování patří všem dětem, učitelům i rodičům, kteří se na tvorbě filmu podíleli. V neposlední řadě děkujeme také ostatním žákům a učitelům naší školy za trpělivost a spolupráci během natáčení.

text a foto: Mgr. Schierlová Jana, metodička programu Začít spolu